Atrakcje

Wspaniała okolica Willi Rosa Podhale

Nasza willa położona jest na słonecznym stoku Pienin Spiskich. Tak wspaniałe otoczenie sprzyja wypoczynkowi zarówno we wnętrzach domu jak i jego plenerach.

U podnóża stoku znajduje się Jezioro Czorsztyńskie. To właśnie tam mogą Państwo wypożyczyć rowerek wodny czy kajak, wyczarterować żaglówkę lub po prostu wybrać się w turystyczny rejs po akwenie statkiem-kawiarnią. Będąc nad jeziorem nie należy zapomnieć o dwóch fortyfikacjach położonych przy jego przeciwległych brzegach. Pochodzące z XIV wieku zamki w Czorsztynie i Niedzicy fascynują swoją historią i tajemnicami. Przy odrobinie szczęścia można tam spotkać duchy ich dawnych mieszkańców.

Górska lokalizacja jest bez wątpienia atutem Willi Podhale. Dzięki temu może ona stać się doskonałą bazą wypadową do zwiedzania turystycznych atrakcji regionu. Blisko stąd do pijalni wód zdrojowych w Szczawnicy, zakopiańskich Krupówek, zabytkowego kościółka w Dębnie czy największego obrazu 3D w Europie. Tylko 10 minut drogi dzieli naszych gości od przejścia granicznego ze Słowacją.

Zdobywcy górskich szczytów z pewnością nie będą rozczarowani. Mogą wybrać się na wyprawę jednym z wielu bardzo dobrze oznaczonych szlaków. Do zdobycia między innymi Trzy Korony i Sokolica. Pieniny, Tatry czy Gorce czekają na turystów. Urokliwe leśne ścieżki przyciągają spacerowiczów i rowerzystów.

Dla amatorów nieco mocniejszych wrażeń przygotowaliśmy rajdy "off road"samochodami 4x4. Okoliczne tereny są doskonałym miejscem na ekstremalną wyprawę terenowym autem.

Niezapomnianych emocji i pozytywnych wrażeń dostarczą Państwu również przejażdżki po górskich zboczach skuterami śnieżnymi, które można  wypożyczyć w zaprzyjaźnionej wypożyczalni sprzętu sportowego. Oprócz tego na miłośników białego szaleństwa czekają bardzo dobrze przygotowane trasy narciarskie i snowboardowe. Wiele z nich jest oświetlonych i sztucznie dośnieżanych. Wyciągi w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej to tylko niektóre z okolicznych, zimowych kompleksów sportowych.

Po sportowych wyczynach warto wybrać się na baseny termalne. W okolicy Willi Podhale działają dwa całoroczne ośrodki wodne: Termy Bania w Białce Tatrzańskiej i Terma Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. To centra rozrywki przyjazne dla całej rodziny. Do rodzinnego wypoczynku zachęca również położony nieco dalej park Rabkoland otwarty od maja do września.

Atrakcji zatem nie zabraknie! Wystarczy nas tylko odwiedzić.

Pokaż Willa Rosa - atrakcje na większej mapie
© Willa Rosa Podhale - 2023 Projekt i wykonanie grupaKTK